Gibsonová se omlouvá, ale nikdy vám s určitostí neřekne, kdy bude nová kapitola. Zavísí to na čase, postavení hvězd a planet, rychlosti větru a počtu pavouků v její skříni. Jestliže nechcete jít chytat pavouky, vytvářet za jejími okny vichřici, vraždit její profesory či sestřelovat hvězdy, zanechte komentář, povězte svůj názor. A ona se k tomu snadněji dokope. (A taky vás bude naprosto milovat.)

Když blog provokuje...

30. listopadu 2013 v 15:01 | Elizabeth |  Téma týdne
Nepovídejte, že jste si toho nevšimli. Tohle musel vidět každý. Tedy pokud nepočítáme ty jisté osoby z vedení, které dělaly, že se nic neděje. A stále to dělají. Protože vše je sluníčkové a krásné a milé a všechno funguje.
Je naprosto jedno, že tři! dny nešly přidávat články. Že mi ještě dva dny blbnul jeden článek, nejdřív se nechtěl vložit, nešly komentáře. Pak to šlo. Ale některé komentáře se nezobrazily. Fakt, neuvěřitelně ráda čekám několik hodin na to, abych si mohla přečíst, co mi k té povídce někdo napsal.
Nejhorší je, že jste ani nevěděli, co se to děje. Cenzura na FB stránce, u článků na srdci blogu. To je skutečně tak těžké podat nějaké vysvětlení, vyjádření? Místo sdílení nějakých článků, které většinu lidí stejně nezajímají? To je skutečně tak těžké napsat: "Omlouváme se, blog teď může pár dní špatně fungovat kvůli tomu a tomu..."?
Řekla bych, že většina blogerů je velmi tolerantní. Že pokud se nebude jedna o nějakou naprostou kravinu, kvůli které to nepůjde, tak to vezmou. Řeknou dobře, díky za info, my to nějak vydržíme.
Jenže pokud někdo dělá to, co se stalo, je to absolutně nechutné. Pravda, nakonec jsem se vysvětlení osobně dočkala díky kamarádce, která ho získala mailem, ale i tak - to se člověk musí prosit, aby se něco dozvěděl? To fakt nejde napsat dvě, tři vysvětlující věty? Navíc podle vysvětlení to bylo téměř plánované. Tak to říci dopředu? Taky nevedeme?
Jedině to TT je výstižné. Tohle je provokace. Fakticky. Nelíbí se mi to, naštvalo mě, až jsem se začala poohlížet po nějakém jiném serveru, kam bych si blog přesunula. Myslím, že pokud se to ještě někdy stane, fakt to udělám. I já mám jen jedny nervy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellie von Blanchet Ellie von Blanchet | Web | 30. listopadu 2013 v 15:34 | Reagovat

to mi povídej, mě zas nějak vypadlo počítadlo návštěvnosti.. :( sooo good...

2 Rebeka Rebeka | 30. listopadu 2013 v 15:47 | Reagovat

Skvělé provedení TT! :)

3 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 15:51 | Reagovat

Taky mě to rozčiluje, ale my s tím nic neuděláme. Vsadím se, že problém se řeší a my to žádnými stížnostmi neurychlíme ... jen doufám, že se to rychle vyřeší :)

4 Micc ^^ Micc ^^ | Web | 30. listopadu 2013 v 16:30 | Reagovat

Konečne to niekto spomenul v článku!

5 Terka Terka | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 16:38 | Reagovat

Taky mě to naštvalo tak, že jsem se v tu ránu chtěla přesunout na blogspot a to třeba jenom nakrátko, abych mohla vkládat články, ale docela se mi ulevilo, že jsem v tu chvíli neměla nějaký extra nápad na článek :) což by mě jindy moc netěšilo..

Taky jsem si říkala, proč neřeknou alespoň jednu větu o tomto problému? Proč - sakra -, dělají mrtvého brouka? A hodně mě to štve.. přísahám, že pokud se to ještě někdy stane, tak klidně odejdu na jiný server, protože tohle je nehorázné a tím spíš jestli to bylo plánované.. měli napsat alespoň jednu větu: "Omlouváme se, ale z toho a toho důvodu nefunguje server. Budeme se snažit o urychlenou nápravu. Děkujeme za pochopení." Vždyť by to šlo takhle a nikdo by se nezlobil tak, jako teď.

6 C. C. | 30. listopadu 2013 v 17:41 | Reagovat

Já už myslel, že se toho nikdo neujme, to bylo to první, co mě napadlo, když jsem to téma viděl :D

Hele to je všechno marný. Tohle je fantastickej server, kterej by mohl maximálně prosperovat, má k tomu naprosto všechny předpoklady, ale bohužel co ho dostala do pracek ta bezpáteřná svině, která na to nemá a neni schopná dát ani lidem normální, faktickou odpověď, nebo dopředu říct, že budou problémy a že se omlouvají, všechno to jde do prdele - a to nemám rád ty patetický kecy jako "všechno jde do sraček". Obvykle to není pravda, ale tady je to fakt.

A přitom nepochopíš, PROČ to dělá! Co z toho má? Nevěřím tomu, že to nemůže dělat jinak. Skoro se mi ani nechce věřit tomu, že by nechtěl. Co za člověka by se mohlo dobrovolně chovat takhle? Komu by mohlo bejt úplně jedno, že takhle všechny sere? Ten člověk nemůže bejt normální.

Mně tu vždycky blogování bavilo, ale teď se z něj stalo totéž co je náš celej stát - buzerace, provokace, ignorace problémů a cenzura jako svině. Propagování všeho, co je negativní, z čeho se dá vytřískat skandál. Populismus, naprostá nestálost v názorech. Znechucování lidí naprosto zcestně vybranýma článkama na hlavní stranu a ještě zcestnějšíma ilustracema k nim. Pokrytectví, arogance, naprostý opak profesionálního přístupu, navážení se do publika z pozice rádoby cool člověka nad věcí, které je tak ubohé, že se to nedá vyložit, a které by si člověk v jeho pozici absolutně neměl dovolovat. I kdyby to někdo měl dělat zadarmo, neumim si představit, proč by to tak prasil, ale tenhle "člověk" je za to ještě k tomu placenej! To mi jako někdo vysvětlete, prosimvás, co to má bejt.

V životě jsem neviděl takhle neschopnýho admina, takhle zprasenej systém zaměřenej na všechno, jen ne na lidi, co na něm píšou a fungujou, takhle kontraproduktivní chování, takhle svinsky srabácký mazání komentářů, článků a oprávněně nasranejch dotazů. Takhle trapný pokusy odpovídat na každej z nich zkopírovanym připitomělym rádobyvysvětlením o nějakejch úpravách, namísto aby sám přiznal, že ví houby, proč se to děje, a že Novácký IT oddělení nejspíš jakbysmet. Podle mě za tim všim žádnej skutečnej IT člověk ani neni, jinak by to nemohlo bejt všechno takhle dosraný. Přijde mi to, že celej Blog funguje jen tak v mezích toho, jak to někdo kdysi nastavil a předal Standovi. Ten ale nemá páru, co s tím dělat, a tak se to celý rozpadá a jiný už to nebude, protože tomu nikdo ve skutečnosti nerozumí a Nova na to sere, tak proč by na to najímala někoho, kdo by s tim něco udělal?

Ale ta největší magorie v tom je to, že ten samotnej server je v základě prostě tak dobrej, že kam chceš jít? Jo, dobrý, že tě tadyten blbec sere, ale kam půjdeš jinam? Na nějakej blbej blogspot? Na něco vlastního s blbym Wordpressem, kde se budeš muset učit novoty a všechno si sám nastavovat? Někam do bůhvíkam, kde neni žádná komunita, nikdo tě tam nezná a fakt nikdo ti nebude publikovat tvoje sebeúchvatnější články na hlavní straně?

Celý mi to strašně připomíná náš stát za minulejch režimů. Dusej tě, dokud se z toho nezblázníš, a nemáš prakticky kam jít. No, máš. Ale nikde to nebudeš mít tak pohodlný jako tady, a s tim počítaj. Na všechny ten "člověk" dlabe, protože se kochá myšlenkou, jak budou s nelibostí odcházet a ztrácet svoje cenný články a všechno.

No, naštěstí, i když se to snaží ututlat a tvrdit, že taková možnost neni, existuje způsob, jak si blog poměrně jednoduše zálohovat a stáhnout dřív, než ti ho zruší on, protože ho něčím nasereš. Sám jsem si svůj dávno spakoval, teď jsem na svym a spokojenost. Lidi si tam musim tahat jinym způsobem, ale na to jsem si už zvyk a mám tam mnohem větší klid.

Jen kdyby mě pustil ten vztek z toho, jak jsem moh bejt šťastnej tady a jak to ten vůl celý domrdal. Furt sem chodim kvůli čtení a že to tu tak žije, ale to co tu sleduju v posledních měsících, to se nedá.

P.S.: Omlouvám se za ty sprosťárny, ale to se už nedá, co ten tady vyvádí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama