Gibsonová se omlouvá, ale nikdy vám s určitostí neřekne, kdy bude nová kapitola. Zavísí to na čase, postavení hvězd a planet, rychlosti větru a počtu pavouků v její skříni. Jestliže nechcete jít chytat pavouky, vytvářet za jejími okny vichřici, vraždit její profesory či sestřelovat hvězdy, zanechte komentář, povězte svůj názor. A ona se k tomu snadněji dokope. (A taky vás bude naprosto milovat.)

Liebster Blog Award

17. října 2013 v 17:26 | Elizabeth |  Deník
K mému vlastnímu překvapení jsem byla Elizou nominována na LBA. Nejdřív jsem vůbec netušila, o co vlastně jde, nicméně rychle jsem to pochopila - jedná se o jakousi řetězovku mezi méně známými blogery (snad méně než 200 pravidelných čtenářů, což rozhodně nesplňuji), kdy někdo někoho nominuje a zároveň mu položí deset otázek, která má zodpovědět. Když je dotyčný zodpoví, vybere pak dalších pět blogerů, řekne jim, o co jde, a zadá vlastní otázky. Snad to jde aspoň trochu pochopit, když tak se to pokusím vysvětlit podrobněji v komentářích, ale já na vysvětlování skutečně nejsem žádný velký talent. :)

(Poznámka: Ano, ta rubrika je divná, ale jsem líná na to, abych založila novou. A nová kapitola princezny je hned pod tímto článkem. :3)


Ale teď rovnou k otázkám od mé drahé Elizy. :3 :D
1) Dokázala by ses jen tak sbalit a jít si plnit svůj sen, nechat vše za sebou?
Ne. Jsem svým způsobem snílek, ale také dost ukotvená v realitě, v pravidlech. Mám velký respekt k autoritám, to taky dělá své. Navíc bych řekla, že na něco takového jsem prostě až moc malá. Dokážu si představit, že kdybych byla na vysoké, tak bych se zvládla sebrat a jet se podívat na místa, která bych chtěla vidět (mimochodem, jedná se třeba o Osvětim, Dachau, Berlín, znovu vidět Londýn,...).

2) Máš domácí zvířátko?
Své až tak úplně ne. Ale doma máme aktuálně tři kočky - čtrnáctiletou Božku, která je taková starší dáma; šílenou Zoe, která sní naprosto vše a stejně tak vše uloví; a Čendu, kocoura po babičce. Obecně u nás doma byly kočky vždy. :) A také máme psa, fenku labradora Sindy, se kterou si sice dvakrát nerozumím - bojím se psů, pochopte - ale i tak je to miláček. :)

3) Jaký máš názor na vegetariány?
Nevadí. Samozřejmě, dokud mi nezačnou cpát, jak jsem špatná, že jím maso. Ano, sama jsem o tom uvažovala, i když se spíše jednalo o vyhrožování, že pokud rodiče a sestra nepřestanou mluvit o koňském salámu, tak se jím stanu. Jenže... ne že bych jedla všechno maso a pořád, ale i tak, myslím, že živiny z masa se jinak doplňují velmi špatně, takže nevím... má sestřenice byla vegetariánka, skončila s tím kvůli těhotenství a myslím, že je to dobře. Samozřejmě, cpát se furt masem není zvlášť dobré. Také nejím všechno, absolutně nemusím takové to tučné, bůček a podobně. Spíš ryby a kuře.

4) Co pro tebe znamená psaní?
Hodně věcí. Únik z reality, vypsání svých pocitů. Odpočinu si, uklidním se. Znamená to pro mě hodně. Víc než nějaký jiný koníček, protože... ano, psala jsem již dříve, ale teď je to jiné. Vážnější. Člověk díky němu potkává nové přátele, má co dělat. Má se k čemu vracet. Má něco, co ho baví, naplňuje a dělá ho šťastným.

5) Jaký máš vztah k psaní v ruce?
Nevadí mi, když nemám přístup k počítači, tak se mu nebráním. Sice z toho pak ruka bolí, když píšu něco delšího, ale co se dá dělat. Je pravda, že mě nebaví následné přepisování - navíc mám dost rychlé myšlenky, takže ve výsledku zjistím, že jsem tam a tam něco zapomněla, tak to musím doplnit a šíleně se u toho vztekám. Ale v době, kdy píšu, mi to vůbec nevadí. :)

6) Máš nějaký zlozvyk?
Ehm, kdo ho nemá? :D Jsem často nervózní kvůli pitomostem a bojím se toho nejhoršího. Zapomínám si čistit brýle. Jsem schopna sníst čokoládu na posezení. A pak obal nevyhodit a nechat ho v šuplíku. Už tam mám zase pěkný bordel.

7) Kde bereš inspiraci na své povídky či tvorbu celkově?
Okolo sebe. V psaní si se svými kamarádkami - především Nits, v přírodě, v cestě do školy, po městě. Z hudby, z videií. Všude možně. Nejčastěji prostě přijde a já se nemusím dlouho zamýšlet. Když mám zadané téma, je to o něco složitější, musím se na to soustředit, přemýšlet, jak to rozvinout a vylepšit. :)

8) Představovala sis někdy davové šílenství, které by provázelo vydání tvé povídky v knižní, či snad dokonce natočení filmu na její motiv? Která povídka to byla?
Ne, to vůbec ne. Píši převážně FF, takže si nemyslím, že by se něco takového stalo. (Jiná věc je u knihy, jenže to bych ji musela napsat. A někdo by mi ji musel vydat. Velmi nepravděpodobné.)

9) Máš nějakou knihu, která ti vzala dech?
Smrt je mým řemeslem od Roberta Merleho. Naprosto úžasná kniha, i když docela drsná. Jenže pravdivá. Možná to někoho vyděsí více, ale co se dá dělat. Jedná se o dílo, které vypráví o životě Rudolfa Langa (ve skutečnosti Rudolf Höss), od jeho dětství přes první světovou válku, hospodářskou krizi v Německu, vstup do NSDAP, vedení koncentračního tábora Osvětim až po konec války a jeho odsouzení k trestu smrti.

10) Co by se muselo stát, abys byla šťastná?
Projet se na koni, na mé oblíbené Sáře. Projít se podzimní krajinou. Vědět, že někdo čte moje povídky. A že se líbily, nebo ještě lépe - že dostanu komentář s nějakou kritikou. Být s rodinou. Zachumlat se do postele s knihou, ovocem a čajem. Být s kamarádkami. Jop, a také budu šťastná v momentě, kdy se konečně řekne, že Larry je real. :3

A co se týče mých otázek:
1. Kdybys měla posledních 24 hodin života, co bys udělala?
2. Jaký je tvůj názor na literární soutěže?
3. Slash. Jak si s ním rozumíš/nerozumíš? Případně - čteš ho či píšeš?
4. Tvé nejoblíbenější jídlo?
5. Chtěla bys jednoho dne vydat svou knihu?
6. Máš ráda Harryho Pottera?
7. Popiš svůj ideální den.
8. Která kniha tě v poslední době nejvíce zaujala?
9. Jaké je tvé oblíbené historické období?
10. Oblíbený čaj?

A nominuji:
1. Nits
2. Kaisa
3. Tajemná temnota
4. machi96
5. Jamie

Muhaha, jsem zvědavá na vaše odpovědi. :3 :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 machi96 machi96 | E-mail | Web | 17. října 2013 v 17:44 | Reagovat

Jéééé, moc jsi mě potěšiila že jsi mě nominovala :)) Hned jdu napsat článek :)

2 Snapeova Snapeova | Web | 17. října 2013 v 19:00 | Reagovat

Pěkné odpovědi. Co se týče u mě psaní v ruce, tak to ohledně povídek jen v nouzi, protože mě pak šíleně nebaví to přepisovat. Dělávala jsem to tak dřív a bylo to pro mě vždy utrpení :D

3 Tajemná Temnota Tajemná Temnota | E-mail | Web | 17. října 2013 v 21:26 | Reagovat

Ještě žiju, šmankote, to budu muset odpovědět? xD
Tak OK.

4 Marzia Marzia | E-mail | Web | 18. října 2013 v 11:49 | Reagovat

Ahoj, máš hezký blog.
Mohla bych tě poprosit, jestli by jsi se nemrkla na můj blog, prosím? Je na stejné téma jako tvůj-knihy.
A jestli by jsme si nevyměnili ikonky.
Budu ti moc vděčná! :-)  :-)

5 sarush ef sarush ef | Web | 18. října 2013 v 17:52 | Reagovat

Na tu desítku jsi odpověděla krásně. Je to dobrej projekt.

6 Terka Terka | E-mail | Web | 20. října 2013 v 14:37 | Reagovat

Taky jsem byla nominovaná a jsem docela zvědavá, kdy si najdu čas odpovědět na ty otázky a celkově vlastně na ten článek.. jinak, moc se omlouvám, že jsem se ti tu moc nerozepsala, přestože mám v hlavě spoustu myšlenek, ale jsem na tabletu - a rozepisuje se mi tu těžko - a k tomu nemám momentálně moc času.. každopádně doufám, že si na to rozepsání čas udělám :) třeba zítra napíšu co si myslím o jednotlivých otázkách :) vesměs jsou však naše odpovědi stejné. No nic, počkej si do zítřka :)

7 Eliza Eliza | Web | 24. října 2013 v 14:11 | Reagovat

Joooo, fakt brzo jsem si tohohle všimla hmmm xDD Pardóóón :D
A krásné odpovědi :) Nejvíc se mi líbí ta na poslední otázku, v dost věcech se shodujeme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama