Gibsonová se omlouvá, ale nikdy vám s určitostí neřekne, kdy bude nová kapitola. Zavísí to na čase, postavení hvězd a planet, rychlosti větru a počtu pavouků v její skříni. Jestliže nechcete jít chytat pavouky, vytvářet za jejími okny vichřici, vraždit její profesory či sestřelovat hvězdy, zanechte komentář, povězte svůj názor. A ona se k tomu snadněji dokope. (A taky vás bude naprosto milovat.)

Srpen 2013

Kruvalská princezna - 11. kapitola

30. srpna 2013 v 20:19 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Ano, konečně! Jedenáctá kapitola, k mému nadšení i o něco delší než ty předchozí. Trochu horší zpráva je ta, že netuším, kdy se dostanu k napsání další. Přeci jen, začne škola... a první týden bude rozhodně krušný, protože budu muset ještě dosehnat nějaké učebnice a to vůbec nemluvím o sešitech a podobně. Vůbec by mi nevadilo, kdyby ty prázdniny měly šest měsíců. A byly dvakrát do roka. Ale tak... povídky když tak počkají a nebudou hold přibývat tak rychle, ale určitě se tu objeví. :-)
Teď už ale - příjemné počtení! :-)

Love is everywhere

29. srpna 2013 v 15:10 | Elizabeth |  One Direction
Nebojte, po tomhle je skutečně už na řadě princezna. Tohle je spoluautorská povídka s Jamie Williams. A světe div se, není to Larry, ale Nouis s varováním 15+. Příjemné počtení! :)

Obrázek by Nits

Kiss me, please

28. srpna 2013 v 20:15 | Elizabeth |  Harry Potter
Ano, měla bych psát princeznu... ona se píše, začátek už mám, ale jak je známo, potřebuji víc nápadů, víc příběhů... a tak je tu tato krátká jednorázovka. Krátká, navíc 15+ femmslash, tak pokud toto někdo nerad, ať raději nečte. :)

Obrázek by Nits

Kruvalská princezna - 10. kapitola

26. srpna 2013 v 20:15 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Člověk dá povídku i někam jinam a hned je o ni zájem, za což jsem ráda. :) I když bych vás ráda požádala o jednu věc - pokud tuto povídku čtete, zanechte komentář, děkuji. :)
Dnes je to o něco kratší kapitola, ale doufám, že to přežijete ve zdraví. Příjemné počtení! :)


Střevíčky života - 1. kapitola

24. srpna 2013 v 17:28 | Elizabeth |  Střevíčky života
Trochu jsem se s tím prala, ale je to tady. První kapitola, na téma Skleněná panenka. Je trochu zvláštní, že sama moc netuším, co se bude dít dál, jen doufám v nějaké hezké a použitelné téma. :)


Co to vlastně je ten život?

23. srpna 2013 v 17:53 | Elizabeth |  Téma týdne
Vždycky mi přišlo, že život je cosi jako vlak, který vás mine a vy do něj naskočíte. Netušíte, kam jede a jak dlouho, jestli zastaví, či vykolejí příliš brzy. Jestli dojede na konec světa, nebo zastaví ve vedlejší vesnici. Netušíme, co se stane, i když to můžeme ovlivnit. Trochu. Každý na to má moc. Rozhodnout si, jaký si vybereme směr. Nejde to vždy, nejde to pořád. Jen občas, protože stále jsme ovlivňováni jinými vlaky, co také křižují po světě.
A ta moc je nebezpečná. V jednu chvíli si můžeme vybírat stále, jít šťastně dál a myslet si, že život je jen v našich rukou. Ale nic netrvá věčně, a tak jednou musí přijít chvíle, kdy tomu tak nebude. Kdy se musíme řídit tím, co chtějí ostatní, tím, že nás ostatní vlaky tlačí na jiné koleje, do míst, kde jsme vůbec nechtěli být.
Nemohu tvrdit, že tomu úplně rozumím, přeci jen, člověk za patnáct let života moc zkušeností neposbírá... ale i tak mě už potkaly věci, které se objevily náhle a nečekaně, až málem můj vlak vykolejil. I ty, kdy mi někdo celý život změnil jedním rozhodnutím, a tak se ten vlak rozjel jinudy. Člověk netuší, jestli by za jiných okolností šel jinou cestou, jestli by to náhodou nebylo naprosto jinak.
Víte, když jsme se v červnu loučili s naší třídní, po čtyřech letech, každý od ní dostal pohled, na kterém z druhé strany bylo napsáno přání jemu na míru. "...aby pro ni byla cesta životem jako projížďka na koňském hřbetě..." Tak znělo přání pro mě. Je pravda, že život takovou vyjížďkou už tak trochu je. Nebezpečný, kdy netušíte, co se může stát. Zda se kůň pod vámi nelekne, zda se neroztryská a zda nespadnete. Ale může to být i něco krásného, pokud se s tím dokážete poprat. Pokud ovládnete koně, a pokud cítíte, že chce tryskat, obrátíte ho tak, abyste si to užili a ještě z toho něco měli.
Protože život už takový je. Zrádný, krásný, ale hlavně - člověk se s ním musí umět poprat.

Střevíčky života

22. srpna 2013 v 18:00 | Elizabeth |  Střevíčky života
Obrázek by Nits

Originální fantasy psané do projektu Příběhy pro princeznu. Každá kapitola na dané téma, přičemž je stanoveno téma/měsíc, tudíž tentokrát to čekání bude delší, tak děkuji za pochopení. :)

William je naprosto normální kluk, který se potlouká životem. Obyčejný a ničím nevýrazný, s milujícími rodiči, kteří ho ale nedokáží chápat, tak jak tomu už v jeho věku bývá. S mladší sestřičkou, která by si z něho nejraději udělala svého osobního koníka, a třídou, kam nezapadá. Jednoho dne se ale vše změní. Díky zvláštní dívce, kterou jednoho dne potká. Kráska, která by jako nebyla z tohoto světa, oklopená ne jednou záhadou. Podaří se mu je vyřešit?

1. kapitola - Skleněná panenka
2. kapitola - Stíny se blíží
3. kapitola - Nečekaný host

Kruvalská princezna - 9. kapitola

22. srpna 2013 v 14:44 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Ještě než přijde na řadu samotná kapitola, mám tu pro vás menší info. Někteří si možná už všimli, jiní ne, ale blog dostal nový vzhled. Jeho autorkou je drahá slečna Kapuletová z tohoto blogu. Ještě jednou moc děkuji. :)

Teď už je na řadě devátá kapitola princezny. Možná se teď čekání na kapitoly o něco prodlouží, protože přeci jen, začne škola a člověk by taky chtěl psát něco jiného. Ale snad to nebude dlouho trvat, protože člověk se k psaní dokope lépe, když musí udělat x úkolů, že. :)

Zpátky do reality

19. srpna 2013 v 16:47 | Elizabeth |  Deník
Venku prší, krosna se mi tu válí u stolu, čtu si letňákové statusy na facebooku a směji se při vzpomínce na ten celý týden. Bylo to super. Nevěřím, že by k něčemu bylo, kdybych tu vše vypisovala, protože vám jména těžko něco řeknou. I moji rodiči to podle videí z letňoseminářových zpráv prý nedokázali pochopit... od tohoto asi ten název, protože většina lidí tam (ano, našly se i výjimky) se dokáže bavit o věcech, o kterých se člověk normálně nebaví. Ne, skutečně si to nepředstavujte jako něco, že jsme seděli v kroužku oklopení knihami o HP a postupně rozebírali každou větu. :D Je to poněkud zvláštní, ale HP šlo většinou mimo nás. To se už spíš řešil Hog, což je díky absenci nějakého přísného rpg skoro svět sám o sobě. Seznámila jsem se i s lidmi, se kterými jsem předtím na Hogu sotva prohodila slovo, což bylo dost fajn. Zvlášť když si pak ty lidi přidáte na FB a někdo vám už píše, jestli nedáte skype... Skutečně, lepší to být nemohlo. Možná jsem se ze začátku trochu bála, takové ty tradiční obavy, kdy netušíte, zda se s vámi někdo bude bavit a podobně... jenže to bylo zbytečné a já se nemohu dočkat na příští rok, kdy bych snad také jela. Ostatně, termín je znám už teď a rodiče jsem už přemluvila na letošek, tak na další rok to problém nebude. :)
A když už tu tak píši o Hogu, dovolím si malou reklamu. Právě totiž probíhá druhá srpnová registrace a to až do 23. srpna. Pokud by někdo měl zájem, stačí zajít na stránku www.hogwarts.cz a na levé straně to najde. Klidně napište i do komentářů, případně do sovy na Hogu (jmenuji se tak stejně) a já se vás klidně ze začátku ujmu, kdyby někdo potřeboval pomoc. :)

Co se týče povídek... včera jsem zveřejnila Poslední cestu, za chvíli se snad vrhnu na Kruvalskou princeznu. Potom mám pár nápadů... na jednu kapitolovku z Hry o trůny, na kterou se docela těším, na jeden HP femmslash a na jednu Narry. Dokonce už mě i chytl nápad na povídku do projektu Příběhy pro princeznu. Tak psát mám co, takže o nějakou zábavu do konce prázdnin postaráno mám. :)
Mějte se hezky a užívejte těch posledních dvou týdnů!
E.G.

Poslední cesta

18. srpna 2013 v 21:46 | Elizabeth |  One Direction
Vrátila jsem se a ještě nesebrala sílu na to, abych napsala něco normálního, tak na žádost mé drahé Nits jsem přepsala povídku, sepsanou před týdnem ručně. To se tak stává, když nemáte noťas a pouze blok a tušku.
Zase krapet smutná povídka, ale věřím, že se vám bude líbit. :) E.G.

Zveřejněno také zde.

Obrázek by Nits