Gibsonová se omlouvá, ale nikdy vám s určitostí neřekne, kdy bude nová kapitola. Zavísí to na čase, postavení hvězd a planet, rychlosti větru a počtu pavouků v její skříni. Jestliže nechcete jít chytat pavouky, vytvářet za jejími okny vichřici, vraždit její profesory či sestřelovat hvězdy, zanechte komentář, povězte svůj názor. A ona se k tomu snadněji dokope. (A taky vás bude naprosto milovat.)

Červenec 2013

Byli jsme děti - 2. díl

31. července 2013 v 16:33 | Elizabeth |  Byli jsme děti
Jo, nakonec to šlo nějak rychle a druhý díl je tu už dnes. Možná se dnes ještě kouknu na princeznu, uvidím. Teď ale hezké čtení! ;)


Kruvalská princezna - 6. kapitola

31. července 2013 v 14:10 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Taková mezi kapitola řekla bych, v té další by se už to mělo posunout dál, i když to neznamená, že v této se nic neděje. Možná spíše naopak. Příjemné počtení! ;)


Byli jsme děti - 1. díl

31. července 2013 v 13:40 | Elizabeth |  Byli jsme děti
Včera jsem se již nedostala k tomu, abych sem vložila i první den, tak to dnes napravuji. Druhý díl se píše, s trochou štěstí tu bude možná už zítra. ;) Příjemné počtení! :)


Byli jsme děti

30. července 2013 v 14:14 | Elizabeth |  Byli jsme děti
Obrázek by Nits

Povídka kratšího rázu. Kapitoly na sebe přímo nenavazují, často mezi nimi je několik let. Ve střípcích ukazuje osud a život dvou mladých chlapců v Německu, před druhou světovou válkou. Dva přátelé, kteří by se ale spolu přátelit neměli. Jaké to je, postavit se tomu, co po nás chtějí jiní? Jde to, nebo jsme jen jimi strženi a každodenně nasazujeme masky?


Povídka také zveřejňována zde.

Den D

29. července 2013 v 10:53 | Elizabeth |  One Direction
Tahle povídka mi nějakou dobu jen tak ležela v šuplíku, ale nakonec jsem se rozhodla ji sem dát. Je krátká, vznikla z náhlého popudu něco napsat a mých myšlenek, které se toulaly všude možně. Doufám, že se bude aspoň trochu líbit. :)

Povídka zveřejněna také zde.

Obrázek by Nits

Kruvalská princezna - 5. kapitola

28. července 2013 v 16:32 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Je to tady. Netrvalo to tak dlouho jako minule, ale šlo to od ruky, pozoruhodně snadno. Tentokrát je na řadě cesta do Bradavic a jedna slavnost. Co vše se vlastně stane?


Kašlu na to

26. července 2013 v 17:48 | Elizabeth |  Deník
Kašlu na to. Na všechno, co jsem si pravděpodobně při zakládání tohoto blogu předsevzala. Říkala jsem si, že si z něj neudělám deníček nějaké pubertální osoby. Nu, jsem jen člověk, a tak to tady je. Deník. Nemám ráda přílišné používání zdrobnělin, možná jsem tak trochu jako Voldy z A Very Potter Senior Year, což je mimochodem opravdu vtipný muzikál.

Takže - ano. Od teď tu bude toto. Deník. Zní to trochu hrozně, ale snad si zvyknu. A taky snad ze mě nikdo nezešílí. Z těch prazvláštních řečí osoby, která tak trochu trpí avismem (v rámci nařízení ministerstva vás musím informovat, že je to krapet nakažlivé).

Pravda, o tom deníku jsem uvažovala už dříve, asi tak od momentu napsání toho článku o pro ana blozích. Dnešek to jen dokončil. Pravděpodobně za to může to sluníčko a klisna, které mě dnes na té louce mohla v klidu sejmout, kdyby chtěla. Naštěstí se tak nestalo. Což je dobře, protože za mnou má zítra přijet osoba, kterou jsem v životě neviděla, znám ji jen z jisté stránky (ano, z Hogu) a je asi tak o tři roky starší než já.

To snad pro dnešek stačí. Mohla bych něco napsat. Pátou kapitolu Princezny, nebo něco jiného, co mi tak krásně leží na ploše...

Mějte se hezky!

Kruvalská princezna - 4. kapitola

25. července 2013 v 17:41 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Konečně jsem se dokopala k dopsání čtvrté kapitoly. Múze se moc nechtělo, ale věřím, že od dalších kapitol to bude už lepší. Dokonce je i o něco delší než předchozí dvě kapitoly. Doufám, že se bude líbit! :-)


Já chci na Pluto!

22. července 2013 v 17:32 | Elizabeth |  Téma týdne
Původně jsem uvažovala, že k TT zase napíšu nějaké drabble. Ale ne, na tohle skutečně nemám. Považuji se za šťastného člověka, že jsem ještě před hodinou netušila, co to ty Pro ano blogy jsou vlastně zač. Po přečtení několika z nich bych se nejraději odstěhovala někam strašně daleko - nejlépe ze Země, na krásné vzdálené Pluto. Vím, že to není možné, ale ta představa je skutečně lákavé.

Abyste věděli - neříkám, že patřím k těm úplně nejhubenějším, ale pohybuji se v tom normálu. V životě jsem nedržela dietu, což je v tomhle staletí a v mém věku docela zázrak. Pravda, občas mi přijde, že moje stehna nejsou úplně nejhubenější, ale nemám potřebu to řešit hladověním, protože ve výsledku vypadám podle sebe dost dobře. Chápu, že někdo se sebou není úplně spokojený, to je něco skutečně obtížného a chápala bych, kdyby k anorexii došly holky s problémy v rodině, ve škole, které někdo šikanuje. Ale proč proboha tak úděsně hubnou i holky chytré, občas i studující VŠ?!

Ano, asi jsem divná a do této společnosti se nehodím (říkám to pořád, že jsem se měla narodit tak o sto let dříve), ale tyhle lidi nechápu. Rozumný člověk by si měl uvědomit, že to, co dělá, je špatně. A dobře, tak chce někdo zhubnout, to někomu nevyčítám, ale tímhle stylem? Hubnout by se mělo tak, že si jídelníček upravím tak, aby odpovídal mému energetickému výdaji a hlídala si ho, pokud to tak z nějakého důvodu není. Není potřeba se přežírat a cpát se sladkým, o tom stravování není. A stejně tak není ani o nejezení, což je absolutní kravina, která má trvalé následky.

Řekla bych, že v této době jsou informace o anorexii dost rozšířené, přesto do ní takhle téměř dobrovolně spadají další a další holky. Jak jsem již napsala - chápu a lituji ty, které k tomu něco dohnalo, ne každý je v takových situacích silný. Ale nevěřím, že je to případ všech těch holek z pro ana blogů. Já vím, nic mi do toho není, že si nějaká holka chce poškodit orgány, přijít o menstruaci a třeba i možnost mít dítě. Vždyť je to přece IN a takhle se to nosí, ne?

Je mi z toho špatně, fakt. Tahle společnost jde jedním jasným směrem... Chtělo by to víc inteligence. Nebo přesídlit na jinou planetu.

Kruvalská princezna - 3. kapitola

21. července 2013 v 10:05 | Elizabeth |  Kruvalská princezna
Den poté, kdy zjišťujeme, že to skutečně není sen. Co ale ten turnaj vlastně obnáší?